Być może spotkałaś w sklepie sukienkę „idealną”, jednak po przymierzeniu okazało się, że mimo idealnego kroju i rozmiaru, to nie jest to. Dlaczego? Otóż każda z nas jest różna – mamy inny kolor włosów, oczu czy odcień skóry. Nie bez powodu blondynkom zazwyczaj pasują inne kolory niż brunetkom, a pozornie zwykła, zielona bluzka będzie się wydawała zupełnie inna, gdy założy ją kobieta o ognistorudych włosach. Skąd dowiedzieć się, jakie odcienie są najlepsze dla Ciebie? Musisz poznać, jakim typem urody jesteś.

Chłodny
Kolor włosów: bardzo ciemny brąz, czarny lub jasny blond

Skóra: bardzo jasna, z domieszką różu

Najlepiej będziesz wyglądać w odcieniach: błękitu, szafiru, szmaragdu, głębokiego fioletu, lawendy, lilii, rubinu, jasnego różu, szarości, kobaltu, butelkowej zieleni i oliwki.

Lepiej unikaj: odcieni mocnej pomarańczy i żółci.

Neutralny
Kolor włosów: kombinacja kolorów – brąz z ciepłymi refleksami lub cieplejszy blond przeplatany chłodnymi, popielatymi pasmami.

Skóra: nie jest wyraźnie ani ciepła, ani zimna

Najlepiej będziesz wyglądać w odcieniach: brzoskwini, brudnego różu, łagodnego błękitu, brązu, czerwieni, butelkowej zieleni, oliwki, słonecznej żółci, szarości, turkusu i lawendy.

Lepiej unikaj: masz szczęście – praktycznie we wszystkim jest Ci do twarzy – unikaj jednak bardzo nasyconych kolorów (wyjątek – czerwień).


Ciepły
Kolor włosów: ciemny blond, ciemny brąz.

Skóra: oliwkowa, żółtawa (złota)

Najlepiej wyglądasz w odcieniach: bursztynu, czerwieni, purpury, pomarańczy, oliwki, głębokiego turkusu, ciemnego brązu, kremowej bieli i pudrowego różu.

Lepiej unikaj: bardzo chłodnych, lodowych odcieni.


Jeśli Twój ulubiony kolor nie został przypisany do Twojego typu urody, nie oznacza to, że musisz z niego definitywnie zrezygnować – w końcu chodzi o to, by nosić to, co nam się podoba i w czym czujemy się dobrze. Jednak jeśli uwielbiasz kolor czerwony, a nie jest Ci w nim dobrze, postaw na torebkę czy inne dodatki w tym kolorze.

Nie zapominajmy też o klasycznej czerni, która pasuje wszystkim. Polecamy mieszanie czerni z bielą, które jest ponadczasowym, zawsze trafionym połączeniem. Wówczas wystarczy dobrać kolorowe szpilki, odważniejszą biżuterię i voila!