LEN to naturalna tkanina, niegdyś nieodłączny element polskiej szafy. Dziś znów powraca do łask i to nie tylko w bezkształtnych formach, lecz bardziej dopasowanych i kobiecych.

W naszej kolekcji na sezon Wiosna Lato 2019 również nie mogło go zabraknąć, gdyż jest to idealny wybór na upalne letnie dni. Nam, tkaniny lnianej nie trzeba wychwalać, gdyż doskonale znamy jego genialne właściwości. Ale dla tych z Was, które do tej pory len kojarzyły tylko z kuchennymi ściereczkami, podpowiemy jakie są jego „ubraniowe” zalety.

Len jest:

- przewiewny – pozwala skórze oddychać i sprawia wrażenie, że jest chłodny w dotyku. Dzięki temu, nawet w te bardzo upalne dni poczujecie się komfortowo.

- pochłania wilgoć i jest szybkoschnący. To chyba największa zaleta tego materiału, bo która z nas nie raz była w sytuacji, gdy latem przebierała się nawet kilka razy dziennie?

- hipoalergiczny – nie jest podatny na bakterie i nie uczula. Wybawienie dla alergiczek i tych z Was, o bardzo delikatnej skórze, podatnej na podrażnienia.

- odporny na wysoką temperaturę – można go prać nawet w bardzo wysokich temperaturach. Jeśli więc zdarza się Wam popełnić „praniowe” faux pas i wrzucić lniane ubrania do pralki nastawionej na 60 stopni, istnieje małe prawdopodobieństwo że cokolwiek się z tkaniną stanie.

- nie elektryzuje się - koniec z przyklejonym materiałem do ciała!

- trwały – odporny na zniszczenia, częste pranie sprawia, że staje się bardziej miękki w dotyku. A przez to tkanina wygląda szlachetniej.

A co najważniejsze naturalna struktura lnu i jego szlachetne zagniecenia dodadzą tylko uroku i nie trzeba się zbytnio przejmować jego prasowaniem.

Uważamy, że teraz tym bardziej nie musimy nikogo przekonywać do zakupu lnianych ubrań. W naszej kolekcji Wiosna Lato 2019 znajdziecie kilka lnianych propozycji, a także innych tkanin idealnych na lato jak bawełna, wiskoza i tencel >> http://bitly.pl/ClickNaturalnie