Nie od dziś wiadomo, że historia lubi się powtarzać  – dotyczy to również, a może przede wszystkim mody. Powracają wzory i fasony takie jak plisy, pasy czy damskie garnitury. Dokładnie tak jest z kulotami. A co to są kuloty? Jest to rodzaj spodni charakteryzujący się wysokim stanem oraz sięgającą do połowy łydki, szeroką nogawką  – czasami tak szeroką, że przypominającą spódnicę.

Nazwa i pochodzenie

Nazwa kuloty pochodzi od ich francuskiego określenia „cullotes”, czyli spodnie. Na kartach historii mody zapisały się już początkiem XX wieku, kiedy to kobiety coraz śmielej sięgały po spodnie zamiast spódnice. Wówczas kuloty nazywane były „devided skirt”, czyli w dosłownym tłumaczeniu „rozdzielona spódnica”. Większości z nas owe spódnico – spodnie kojarzą się z latami 90’ – nic dziwnego, gdyż właśnie wtedy cieszyły się największą popularnością. Jest to szczególnie widoczne w produkcjach filmowych tamtych lat.

Jak nosić kuloty?

Ten rodzaj spodni najlepiej prezentuje się w połączeniu z dopasowaną bluzką np. #bluzkasaza albo pudełkową #bluzkarosa. Kuloty pozwalają także na zabawę stylem. Zestawiając je ze szpilkami tworzą elegancki i klasyczny look. Dla odważniejszych kobiet polecamy niebanalne połączenie, czyli zestawienie kulotów z sneakersami. Na ten krok mogą się zdecydować jednak wysokie kobiety, gdyż ten model znacznie skraca nogi.

Nasze modele

Kuloty doskonale maskują ewentualne mankamenty figury, takie jak masywne uda, czy szerokie biodra.  W nowej kolekcji znajdziecie model Famati, występujący w dwóch wersjach kolorystycznych - w odcieniu pudrowego różu oraz czerni. Posiadają kant, który optycznie wydłuża sylwetkę oraz wiązanie w pasie podkreślające talię.  Spodnie Famati charakteryzują się także wpuszczonymi, pojemnymi kieszeniami, dzięki którym ich użytkowanie jest jeszcze wygodniejsze.

Są tu fanki tego modelu?